Piłka nożna – wszystko, co musisz się dowiedzieć o samokontroli

Piłka nożna to preferowany sposób na samokontrolę. Założenia tej aktywności sportowej nie są skomplikowane. Dowiedz się o futbolu amerykańskim z naszym przewodnikiem! Blog Decathlon

Futbol amerykański to tylko jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ten rodzaj gry przyciąga uwagę innych dyscyplin sportowych ze względu na swój specyficzny design, trudne przepisy i sposób liczenia czynników. W stroju piłkarskim dwie grupy walczą ze sobą na obszarze, starając się zdobyć jak najwięcej punktów, umieszczając kulę w strefie końcowej przeciwnika. W tym artykule z pewnością lepiej przyjrzymy się wytycznym futbolu amerykańskiego, charakterystyce gry i pochodzeniu tego fascynującego sportu.

Jak dokładnie powstały podstawowe wytyczne dotyczące piłki nożnej?

Nazwa tej techniki powoduje, że kilku fanatyków sportu zdaje sobie sprawę, że futbol amerykański, rugby i piłka nożna mają zwykłe pochodzenie. Oto sporty piłkarskie uprawiane na Wyspach Brytyjskich w XIX wieku.Przeczytaj tutaj Sprawdź informacje Na naszej stronie Walter Camp jest oficjalnie uznawany za ojca futbolu amerykańskiego. Objechał cały świat jako projektant zasad i kryteriów odróżniających futbol amerykański od rugby. Miało to miejsce w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Pierwszy oficjalny mecz piłki nożnej rozegrano w 1869 roku w Nowym Brunszwiku, a pięć lat później odbyły się dwa mecze pomiędzy uczniami z Harvardu i McGill University. Okazja ta przeszła do historii i obecnie uważa się ją za początek futbolu amerykańskiego. XX wiek przyniósł futbolowi niesamowitą atrakcyjność, ale doprowadziło to do niezliczonych kontuzji i zgonów. W związku z tym przedstawiono wytyczne mające na celu zwiększenie stopnia bezpieczeństwa zawodników. Dodatkowo bardzo interesujące jest to, że kaski ochronne stały się obowiązkowe dopiero w latach czterdziestych XX wieku. Ostatecznie około 1912 roku futbol osiągnął formę zbliżoną do istniejących wymagań gry.

Profesjonalna organizacja futbolu amerykańskiego powstała w 1960 roku. W ramach tej samej organizacji rozwinęły się dwa seminaria – ogólnopolskie (zrzeszające głównie kluby NFL) i amerykańskie (ogólnie kluby AFL). Mecz o mistrzostwo między nimi stał się znany jako Super Dish.

Wytyczne dotyczące piłki nożnej – jaki jest cel gry?

Futbol amerykański, nazywany także futbolem amerykańskim, to gra zespołowa, w której biorą udział dwie grupy jedenastu graczy. Rywalizują ze sobą, próbując zdobyć jak najwięcej punktów. Istnieje wiele sposobów na gromadzenie czynników, ponieważ możesz przechwytywać rundę, przynosić ją, kopać, rzucać i przekazywać z rąk do rąk pomiędzy graczami. Gracze mogą wykorzystać przechodzenie przez linię bramkową, kopanie piłki do bramki przeciwnika lub rzucanie piłki do ostatecznej strefy gracza.

W przypadku połączenia następuje dogrywka na zasadzie tzw. „nagłej śmierci”, czyli do czasu, aż wśród drużyn wyłonione zostaną czynniki wygrywające. W futbolu amerykańskim określone nawyki graczy są uważane za nielegalne i mogą prowadzić do kar nakładanych przez sędziów. Obejmują one, żeby wymienić tylko kilka, trzymanie przeciwników, blokowanie gracza od tyłu lub chwytanie kratki na kasku. Kiedy sędziowie zauważą nielegalne działania, sygnalizują to rzucając żółte flagi na pole gry. Karą za faul jest utrata zdobytych wcześniej jardów przez drużynę faulującą, co może drastycznie wpłynąć na przebieg meczu. Mimo to sport ten cieszy się ogromną popularnością, a fani piłki nożnej na całym świecie z zainteresowaniem śledzą potyczki zawodników na boisku.

Techniki pomiaru czasu graczy

W futbolu amerykańskim moment gry mierzony jest nieco inaczej niż w innych sportach. Najbardziej szczególną zasadą jest zatrzymanie zegara, dlatego mecz może trwać nawet do trzech godzin. Zapewnia to równe szanse obu zespołom i sprawia, że ​​gra wideo będzie niesamowita do ostatniej minuty. Do najważniejszych wskazówek dotyczących pomiaru czasu w futbolu amerykańskim należą:

1. Czas gry obejmuje 4 kwarty, każda trwająca 15 minut. Zegar bije przez cały kwartał, choć w wielu sytuacjach można go zatrzymać. Po pierwsze, zegar zostaje zatrzymany, gdy piłka zostaje wyrzucona poza boisko lub gdy zostaje zasygnalizowany faul. Co więcej, zegar zostaje zatrzymany również wtedy, gdy grupa zdecyduje się na zmianę zawodników, a także podczas przerwy.

2. W przerwie meczu następuje przerwa, która trwa 12-15 minut. W tym czasie zespoły mogą odpocząć, a trenerzy mogą przeprowadzić krótkie seminaria.

3. Kiedy gra wideo dobiega końca, po każdej czynności zatrzymuje się zegar, aby zapewnić równe szanse obu grupom. Podobnie zwykle zdarza się, że grupy decydują się na stopienie czasu – celowo wstrzymując rundę przez dostarczoną grupę, aby ograniczyć szanse przeciwnika na zdobycie większej liczby punktów.

4. W przypadku dogrywki czas ustala się analogicznie jak w przypadku czterech kwart. Jednak zegar można zatrzymać w dowolnym momencie, aż jedna z drużyn uzyska przewagę nad przeciwnikiem.